معرفی کامل نرم افزار تابلو

معرفی کامل نرم افزار تابلو

حجم داده هاي توليد شده در سال ۲۰۲۰ جهان  ۵۰ برابر داده هاي موجود در سال ۲۰۱۱ خواهد بود و همچنين منابع اطلاعاتي ۷۵ برابر رشد خواهند داشت (گزارش ۲۰۱۱ موسسه IDC). براي استفاده مناسب از قدرت اين حجم اطلاعات و تبديل اين فرصت به واقعيت، بايد بشريت بتواند اين اطلاعات را براحتي بر نوک انگشتان خود به گردش در بياورد.
Tableau نرم افزاري را ايجاد کرده است که دقيقا همين موضوع را فراهم نمايد.
,
آنها در ابتدا و پس از سالها کار بر روي انبار داده و بانکهاي اطلاعاتي Multi-Dimensional و مصور سازي داده ها ، نهايتا با ترکيب زبان استاندارد پرس و جو (SQL ) و زيان توصيفي ، يک زبان جديد بنام (VizQL (Visual Query Language را اختراع نموده اند.
اين زبان بعنوان زير ساخت نرم افزار تابلو امکان کار و تعامل با انواع منابع داده اي (relational databases, cubes, cloud database, and spreadsheets ) را داراست و نهايتا ميتواند گرافها و گزارشها مختلفي را در قالب گزارش يا داشبورد مديريتي توليد نمايد که در شبکه داخلي و اينترنت براحتي قابل استفاده است.
در سال ۲۰۱۰ درآمد اين شرکت ۳۴٫۲ ميليون دلار بوده که سال ۲۰۱۱ به ۶۲٫۴ ميليون دلار و در سال ۲۰۱۲ به ۱۲۷٫۷ ميليون دلار رسيده که نشان از رشد بالاي اين شرکت دارد.

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

 

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

 

طبق ارزيابي گارنتر (Gartner 2015) اين ابزار بعنوان يکي از برترين ابزارهاي رده هوش کسب و کار شناخته مي شود.

 

کلیک ویو,نرم افزار کلیک ویو,آموزش کلیک ویو,نرم افزار qlikview,گارتنر,مقایسه کلیک ویو

 

 

نسخ مختلف  نرم افزار تابلو  عبارتند از:

 

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

نرم افزار هوش تجاری Tableau(تابلو) نسخه دسکتاپ

اين محصول (Desktop) بر پايه موفقيت بدست آمده در دانشگاه آکسفورد است که با چند کليک ساده به داده هاي مختلف وصل بشويم و با Drag & Drop داشبوردهاي تعاملي مختلفي را ايجاد نماييم.سالهاي سال بروي اين محصول کار شده تا بتواند تفکر طبيعي بشر را براحتي در قالب داشبورد ارائه نمايد. در واقع شما در ميان wizards هاي متنوع و يا محيطهاي پيچيده Script گرفتار نميشويد ، شما فقط زيباي را خلق ميکنيد و اطلاعات را بنحو زيبايي به تصوير ميکشيد. اين محيط به اندازه اي راحت است که کليه کاربران Excel بسهولت آنرا فرا ميگيرند. ۱۰ تا ۱۰۰ برابر سريعتر از راه حلهاي موجود است که با تلاش کم ميتوانيم به نتايج بزرگي دست پيدا کنيم.

 

 

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

نرم افزار هوش تجاری و هوش کسب و کار Tableau (تابلو) نسخه سرور

محيط سرور براي همه کاربران و بدون نياز به هيچ گونه برنامه نويسي ميتواند در قالب Browser هاي مختلف ، تحليل ها را در دسترس قرار دهد. تحليل گران و خبره هاي سازمان بصورت online  ميتوانند از داشبوردها و تحليل ها استفاده نمايند و حتي به ديگران آموزش دهند و تعداد تحليل گران براحتي قابل افزايش است.

نسخه آنلاین هوش کسب و کار تابلو

Tableau online نسخه اي از سرور است که توسط خود شرکت تابلو ميزباني ميشود.در واقع نيازي به فراهم کردن زير ساخت در داخل سازمان نيست و ميتوانيم براحتي زير ساخت مورد نظر را در قالب ميزباني تهيه نمائيم.

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

اين محصول براي افرادي است که بخواهند در محيط وب و بصورت تعاملي داده ها بارخواني کرده و استفاده نمايند.اين محصول بصورت سرويسي توسط خود شرکت ارائه ميشود .نسخه Premium مناسب شرکتهايي است که ميخواهند اطلاعات تعاملي خود را رد وب سايت خود ارتقاء دهند و بصورت يک سرويس از اين محيط استفاده نمايند.

چرا بايد از تابلو استفاده کنيم؟

• سهولت استفاده
• عدم نياز به دانش برنامه نويسي
• فقط نياز به وجود اطلاعات و نهاينا ساخت گزارشات.
• محيط تعاملي کامل بصورت Drag drop
• استفاده از زبان VizQL  بعنوان انقلابي در مصور سازي داده ها

VizQL  يک زبان پرس و جو مصور ميباشد که اتفاقات Drag & Drop را به پرس و جو هاي داده اي ترجمه ميکند و اطلاعات مورد نياز را در صفحه نشر مي دهد.

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

بر اين باور هستيم که VizQl  بر مبناي تحليل و مصور سازي داده بصورت کاربر پسند بنا شده است. مردم با آموزش کم و حتي بدون آموزش ميتوانند مشاهده کنند و متوجه شوند که اين محيط سريعتر و آسانتر از تمامي محيط هاي قبلي است.

تکنولوژي in-memory پيشرفته:

موتور داده اي نرم افزارهاي تحليلي علاوه ويژگيهاي متنوع و جذاب بايد بتواند با حجم بالايي از داده ها کار نمايد.به همين دليل Tableau  از تکنولوژي in-memory  براي پردازش داده هاي حجيم استفاده ميکند که در تمامي کامپيوتر هاي معمولي نيز قابل اجراست.با استفاده از اين تکنولوژي و با توجه به سرعت بالاي اطلاعات موجود در حافظه ، گزارشات لحظه اي و بر روي حجم بالاي اطلاعات در چند ثانيه قابل ساخت و استفاده است.

 

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau,معماری تابلو

نکات قوت نرم افزار تابلو Tableau:

سرعت:

بزرگترين نقطه قوت نرم افزار تابلو، سرعت ميباشد که ميتواند صدها ميليون رکورد را گرفته و در چند ثانيه پاسخ تحليلي را ارائه نمايد.اين نقطه قوت هنگامي آشکارتر ميشود که تصميمات سريع و فوري در کسب و کار مورد نياز باشد.

سهولت کاربري:

نقطه قوت ديگر اين ابزار سهولت کاربري و استفاده است. با محيط تمام تعاملي و Drag drop ميتوانيم بدون نياز به هيچ سابقه برنامه نويسي و فقط با دانش Excel اين محصول را فرا گرفته و تحليل ها و داشبورد هاي متنوع ايجاد نمايد.

 

داشبوردهاي زيبا و پويا:

• داشبوردهاي نرم افزار هوش کسب و کار تابلو بسيار تعاملي و پويا است.
• مصور سازي براحتي و سادگي در قالب گراف ها و نمودارها و تصاوير زيبا قابل اجرا مي باشد.
• تمامي اين موارد منجر به ايجاد بينش جديد بر روي داده ها ميگردد.

 

اتصال مستقيم:

تابلو اجازه ميدهد که کابران مستقما به بانکهاي اطلاعاتي ، فايلهاي اطلاعاتي ،Cube ها و انبار داده ها متصل شوند.اينکار نياز به تنظميات پيچيده نداشته و فقط کافيست مثلا جدول مورد نظر از بانک اطلاعاتي را انتخاب کنيم.

 

انتشار و اشتراک راحت:

بعد از ساخت تحليل ها ، نتايج با چند کليک در قالب داشبورد براي ساير کاربران و بصورت زنده قابل اشتراک و استفاده مي باشد.

رشد بالا در بازار:

نرخ رشد بازار اين محصول باتوجه به ويژگيهاي منحصر بفر آن بسيار زياد بوده و حجم بالايي از بازار را در اختيار دارد.

تابلو,نرم افزار تابلو,tableau,نرم افزار tableau

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید: