اهميت داشبورد های مدیریتی در سرعت بخشيدن به فرايند های کسب و کار

اهميت داشبورد های مدیریتی در سرعت بخشيدن به فرايند های کسب و کار

داشبوردها می توانند حاوي اطلاعاتی برای توصيف ميزان بهره وری، عملکرد مالی و يا شاخص های کليدي کسب و کار باشند. این مجموعه از نمودارها، آمار و ارقام در ایجاد گزارش های روشنگرانه نسبت به کسب و کار کمک کرده و در نهايت منجر به توانمند سازی عملکرد کلی آن خواهد شد. داشبورد ها عاملی کليدي در صرفه جویی زمان  و افزايش سرعت رسيدن به بینش روشن نسبت به کسب هستند. در ذيل نکاتی اشاره شده است که نشان مي دهد که چگونه یک داشبورد کسب و کار مناسب، تضمین کننده افزایش موفقیت کسب و کار خواهد بود.

 

 

بينش خوب و موثر

یک داشبورد با طراحی مناسب مي تواند نخست شرح کلی و کاملي از کسب و کار ارائه کرده و سپس امکان مرور جزئيات برای هر يک از عوامل اصلي را فراهم کند و در نهايت با ايجاد بينش صحيح و مناسب نسبت به کسب و کار، امکان تصميم گيري درست را فراهم کند.

 

 

صرفه جویی در زمان

به طور کلی زمان زياد برای ایجاد گزارش با هدف بررسی تمام جنبه های کسب کار به صورت منظم، نياز به زمان زيادی دارد. داشبورد ها ضمن ارائه ساختاری مناسب و انعطاف پذير برای مرور سريع کسب و کار، صرفه جویی قابل ملاحظه اي را در زمان ايجاد يا اعمل تغييرات مورد نظر مديران ايجاد می کنند. می توان با برنامه ریزی برای به روز رسانی خودکار اطلاعات به صورت ساعتی و یا روزانه، بسته به نیاز  کسب و کار، امکان تمرکز بر روی بخش های با اهميت را به جای صرف زمان برای فعاليت هايي حاشيه اي شامل آماده سازی صفحات گسترده در اکسل و توليد گزارش های دیگر، فراهم نمود.

 

 

حذف واسطه ها

داشبورد های پيشرفته مانند کليک ويو (qlikview) با تکيه بر قابليت های خود اين امکان را برای کاربران خود فراهم می کنند تا نيازهاي اطلاعاتي خود را به شخصه پوشش داده و مرور و بازبيني اطلاعات را از زواياي مختلف فراهم سازند. اين قابليت ضمن صرفه جوي در زمان باعث حذف واسطه ها  در جريان اطلاعات خواهد شد.

 

 

افزایش بهره وری

در صورت رعايت نکات کليدي در طراحی داشبوردها و تضمين صحت اطلاعات و محاسبات، می توان ادعا کرد که ارائه دقيق شاخص ها  و امکان مرور ريز اجزا در صورت نياز، سبب افزايش بهره وری بواسطه ايجاد فرصت های تصميم گيري سريع خواهد بود. رسيدن کسب و کار به نقطه سر به سر را به سادگی مي توان از روی نمودارها و گزارشات ديد و با تمرکز بر نقاط قوت، افزايش کارايي و کسب درآمد را انتظار داشت.

همچنين پاسخ گويي به پرسش های متداول صاحبان يا مديران ارشد کسب و کار مانند آخرين قيمت خريد يک کالا، وضعيت طلب از يک مشتری و يا ميزان بدهی به پيمانکار و … ضمن افزايش کارايي اين افراد در تصميمات روزمره، افزايش آگاهی بيشتر نسبن به جزئيات جاری سازمان را به دنبال خواهد داشت

 

 

دیدگاه خود را بنویسید: