۵ سوال مهم که قبل از انتخاب و خريد یک راه حل هوش کسب و کار بايد از خودتان بپرسید

۵ سوال مهم که قبل از انتخاب و خريد یک راه حل هوش کسب و کار بايد از خودتان بپرسید

یک راه حل هوش کسب و کار اطلاعاتی هوشمند که می تواند به سرعت حجم زياد داده ها را به نمودار گرافیکی و قابل درک برای کاربران تبديل کند، همیشه یک سرمایه گذاری خوب است.

هر صنعت منحصر به فرد بوده و پیچیدگی ها و چالش هاي خود را داراست. مشتریان آنها منحصر به فرد و روش های مختلف بازاریابی، ارائه خدمات و محصولات، بودجه و اهداف در حال اجراست. بنابراین داده هاي توليدي در هر صنعت تولید منحصر بوده. این داده هاي ارزشمند شامل اطلاعات مربوط به فرآیندهای کسب و کار مختلف و مشتریان بوده و به وفور در هر بخش سازمان قابل دسترس است. ما در عصر پتابایت و اکزابایت داده ها هستيم و مقدار زیادی از داده ها در هر روز زندگی ايجاد می شود. این امر مسئله پيچيده ای نيست که موفقیت یک شرکت، به شدت وابسته به استفاده مطلوب از داده های آنها دارد.

یک راه حل هوش کسب و کار اطلاعاتی هوشمند که می تواند به سرعت حجم زياد داده ها را به نمودار گرافیکی و قابل درک برای کاربران تبديل کند، همیشه یک سرمایه گذاری خوب است. شرکت های موفق در حال حاضر در گروه استفاده کنندگان چنین راه حل های هوشمندي قرار دارند و شرکت های بسياری نيز در مسير پیوستن به آن هستند. مسئله این است که چگونه به انتخاب یک راه حل هوشمندانه برسيم.  معمولا” تصمیم به خرید یک راه حل هوش کسب و کار وابستگي زيادی به محدوديت بودجه، اهداف شرکت و چشم انداز آن بستگی دارد.
با آغاز جستجو برای بهترین راه حل هوش کسب و کار، با شرایط مختلف و گیج کننده روبرو خواهيد شد مواردی شامل تجزیه و تحلیل ترافیک داده ها، داده کاوی، مدل سازی پیش بینی، خوشه بندی و تجسم بصری. بنابراین برای به دست آوردن نتيجه موثر از این تلاش، شما ابتدا باید بدانید که چه می خواهید.

در زیر ۵ سوال مهمی که باید قبل از انتخاب یک راه حل هوش تجاری از خودتان بپرسيد، ارائه شده است:

۱) چه داده هايي دارم و چه را می خواهم تجزیه و تحلیل کنم؟

با آنکه به نظر می رسد دو سؤال متفاوت هستند ولي با این حال بدون پاسخ به یکي از آنها، پروژه هوش کسب و کار شما احتمال شکست خواهد داشت. تعيين داده ها و ترسيم داشته ها يک تمرین خوب قبل از شروع پروژه BI است. بهتر است داده شفاف و مرتب باشند چرا که هر کمبود در داده ها می تواند به اطلاعات نادرست و در نتیجه به خطر انداختن کل تلاش در BI منجر شود.
یک راه حل کسب و کار هوشمند می تواند در فروش بهبود ايجاد کند و در تلاش برای بازاریابی کمک کند. همچنین، از آن می توان برای شناسایی فرصت های کاهش هزینه و پیش بینی و سود، بهره برد. برای تحقق اين مهم، یک شرکت باید اطلاعات مناسب و ایده روشن از آنچه که از پروژه کسب و کار هوشمند خود می خواهد، داشته باشد.

۲) کاربران اطلاعات و ابزار کسب و کار هوشمند در شرکت من چه کسانی هستند؟ فنی / غیر فنی؟

صنعت هوش کسب و کار به سرعت به سمت ارائه خدمات سلف سرویس BI در حال حرکت است. شرکت ها بیشتر تمایل به قراردان صاحبان کسب و کار و مسئولين داده در ارتباط مستقيم با اين ابزارها به جای استفاده از یک متخصص IT به عنوان واسطه، برای تضمین استقلال و اقدامات سریع در هر وضعیت دارند. در سال های گذشته بسیاری از شرکت های BI، کاربران غیر فنی را مسئول راه حل هوش تجاری در سازمان ها قرارداده و برای آنها قابليت ایجاد گزارش و دسترسی مستقيم هوش تجاری را بدون نياز به منابع تخصصی در فناوری اطلاعات، فراهم آورده اند.

۳) اگر فقط داشبورد ملاک باشد آيا نياز به يک ابزار آماده در اولويت است يا ساخت ابزار توليد داشبورد از ابتدا؟

برنامه های کاربردی از پیش ساخته شده برای هر صنعت متفاوت بوده و  با در نظر گرفتن نیازهای خاص آن از جمله شاخص ها و KPI ها ساخته شده است. این محصولات آماده استفاده، نیاز به زمان حدود ۶۰٪ کمتر جهت استقرار در مقایسه با ساخت یک داشبورد از ابتدا، دارند. همچنین از آن می توان به آساني برای اضافه کردن داشبورد اضافی در یک محیط از پیش ساخته شده، استفاده کرد. البته برنامه های آماده محدودیت های خود را دارا می باشند و به عنوان مثال آنها ممکن است قادر به پوشش تمام KPI ها نباشند. در چنین مواردی، توصیه به یک راه حل ساخته شده از ابتدا، متناسب با الزامات شرکت می باشد. شرکت هایی مانند کليک ويو QlikView، از پیشگامان در ارائه برنامه های کاربردی از پیش ساخته شده و داشبورد سفارشی می باشد.

۴) آیا باید دنبال راهکار مبتنی بر ابر (Cloud) بود؟ یا راه حل مبتنی بر مجوز؟

امروزه محاسبات ابری يک اصطلاح رايج در جلسات مديران فناوری اطلاعات بوده و هر روزه تعداد بیشتری از شرکت ها به دنبال کسب خدمات مبتنی بر ابر هستند از اين رو می توان انتظار داشت که اين توقع در خصوص راه حل های هوش تجاری هم وجود داشته باشد. تمایز معنی داری بین مدل مبتنی بر ابر و مدل مبتنی مجوز وجود دارد. تفاوت هاي معمول و مهم آن عبارت است از:

راه حل مبتنی بر ابر هوش تجاری در زمان کمتر پیاده سازی شده، بسیار انعطاف پذير، هزینه های آن به مراتب کمتر و می توان از هر نقطه در جهان فقط با ورود به پورتال آن به آن دسترسي داشت (مهم ترین ویژگی هايي که کاربران را قادر به تصمیم گیری سریع می سازد. در حالی که در راه حل های مبتنی بر مجوز، هزینه های بالای برای زیرساخت و نگهداری سالانه، خود می تواند مقدار زیادی از زمان و پول در اين پروژه ها به خود جذب کند.

۵) آیا من به یک راهکار کامل هوش تجاری نياز دارم یا یک داشبورد برای من کفايت خواهد کرد؟

راه حل های هوش کسب و کار دارای دسته های متعدد و مختلفی مي باشند. برخي از راه حل ها شامل یکپارچه سازی داده ها، ذخیره سازی داده ها، مدل سازی داده ها و حتی نرم افزار توسعه جهت تلفن همراه، ارائه شده است که ممکن است شما به همه آنها نیاز نداشته باشيد و يا داشتن تعداد کمی از آنها برای شما کافی باشد. حتی ممکن است در مواردی تنها نیاز به یک لایه جامع و راحت مانند داشبورد و یا گزارش ساز باشد. در نهايت استراتژی و منابع شما مشخص می کند که از بين ارائه دهنگان اين راهکارها، بهترين و مناسب ترين را انتخاب کنيد.

 

دیدگاه خود را بنویسید: