۴ دليل که پروژه های هوش تجاری را به اولويت بالای مديران IT تبديل کرده است

۴ دليل که پروژه های هوش تجاری را به اولويت بالای مديران IT تبديل کرده است

پروژه های هوش تجاری و تجزیه و تحلیل اطلاعات، بر اساس نتايج نظر سنجی های مختلف، در اولویت بالایی نزد CIO (مدیر فناوری اطلاعات) در سازمان ها قرار گرفته است،

در زیر به چهار دليل اصلی افزايش اولويت اين پروژه ها در سازمان ها نزد مديران فناوری اطلاعات، به صورت خلاصه، اشاره شده است:

۱٫ اطلاعات امروزه خود کسب و کار بزرگی است

امروزه نشانه های متعددی وجود دارد که بیانگر اين نکنه کليدی است که “استخراج ارزش از داده، کلید موفقیت در کسب و کار مدرن و امروزی است.”
مديران ارشد سازمان ها به اين سطح از آگاهی رسیده اند که داده های شرکت ها را می توان برای ارائه بینش دقيقتر نسبت به کسب و کار، تجزیه و تحلیل مزیت های رقابتی و افزايش سرعت تصميم گيری، بکار برد. این خبر به دو دلیل ارزشمند است. اول، افزايش احتمال اختصاص منابع به پروژه های  هوش کسب و کار و تجزیه و تحلیل در سازمان ها بیشتر شده است. دوم، با افزايش ميزان مشارکت مديران ارشد می توان به موفقیت پروژه اميدوارتر بود.

۲٫ امروزه کاربران بیشتر از قبل به دنبال اطلاعات هستند.

توليد و مصرف اطلاعات دقیق در قالب فرم های الکترونیکی مختلف، فقط یک سرگرمی نیست بلکه اقدامی آگاهانه، ناشی از  انتظارات مختلف کاربران برای پوشش درخواست های آتی آنها است. امروزه تحليل در سوابق و مرور روند ها، بخشی لاینفک از فرايندهای کاری روزمره بوده و افراد بدون دسترسی به زیر ساخت های این حوزه، در فقر اطلاعاتی و تحلیلی به سر می برند.

۳٫ دستگاه های هوشمند و سرويس های قابل دسترس در همه جا

رایانه ها بخشی جدایی ناپذیر از خانواده مدرن برای چندین دهه بوده اند، اما توسعه های اخیر در توليد ابزارهای قابل حمل با قابليت اتصال به اینترنت و سرويس های قابل دسترس آن در همه جا، عاملی جديد در افزايش گرایش افراد به استفاده از اطلاعات و تحلیل و تفحص در آن، می باشد.

در زمینه کسب و کار، شاید بارز ترین تاثیر دستگاه های هوشمند، فراهم کردن امکان دسترسی به  BI و تجزیه و تحلیل برای تصمیم گیرندگان ارشد سازمان ها است. افرادی که به ندرت وقت خود را پشت میز می گذرانند. ساخت داشبورد های مدیریتی و ايجاد ابزارهای تجزیه و تحلیل قابل دسترسی از طریق یک تبلت به معنای حضور اين افراد در دل بدنه اجرایی سازمان ها می باشد.

 

 

۴٫ پیشرفت ابزارهای تجزیه و تحلیل و هوش تجاری

گسترش ابزارهای توليد داشبورد و پياده سازی الگوریتم های پيچيده تجزيه و تحليل اطلاعات در کنار قابلت های بصری سازی موجود در اين ابزارها، ضمن ساده سازی فرايندهای طراحی و تولید ابزارهای هوش تجاری در سازمان ها، ضرورت ارتباط تنگاتنگ و دائمی متخصصین فناوری اطلاعات با این ابزارها را کاهش داده و کاربران را به سمت پوشش نیازهای تکمیلی توسط خودشان هدایت می کند. رازی که خود عاملی کلیدی در افزایش میل به کاربری این ابزارها توسط کاربران نهایی و کاهش مسئولیت متخصصین فناوری اطلاعات برای پشتیبانی دائمی می باشد.

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید: